KASETA DO DRZWI PRZESUWNYCH

Historia powstania: pojęcie systemu przesuwnego

Rozwój miast i budownictwa mieszkaniowego wpłynął na zainteresowanie systemami przesuwnymi ze względu na ich funkcjonalność oraz oszczędność powierzchni użytkowej. Współczesne systemy przesuwne znajdują szerokie zastosowanie w pomieszczeniach o małej powierzchni (łazienki, pralnie, schowki, spiżarki) jak i zarówno na dużych powierzchniach stwarzając ciągłość przestrzeni czyniąc wnętrze obszernym i przejrzystym.
Zastosowanie systemu przesuwnego rozwiązuje problem martwej i niezagospodarowanej strefy, która powstaje przy każdorazowym otwieraniu i zamykaniu drzwi rozwiernych. Tworzy otoczenie bardziej przyjaznym, funkcjonalnym i wolnym od jakichkolwiek barier. Określone korzyści płynące z zainstalowania drzwi przesuwnych przekonały niektórych producentów samochodowych do zastosowania analogicznych rozwiązań w niektórych modelach samochodów – drzwi przesuwne boczne zwiększają funkcjonalność samochodu dzięki łatwiejszemu dostępowi do kabiny samochodu.
Skrzydła przesuwne nie są współczesnym wynalazkiem . Dzisiaj trudno jest określić precyzyjną datę ich powstania. Wiadomo jednak, że ich pochodzenie wywodzi się z czasów starożytnej Grecji i Rzymu. W starożytnym mieście Pompei na południu Włoch możemy zaobserwować pierwsze prototypy prowadnic które mogą świadczyć o obecności systemów przesuwnych już w pierwszym wieku naszej ery. Z początkiem 1900 roku skrzydła przesuwne znaczenie zyskują na swojej popularności w Wielkiej Brytanii. Ich obecność można zaobserwować zwłaszcza w domach o stylu wiktoriańskim jako wyposażenie salonów.
Skrzydła przesuwne znane pod nazwą FUSUMA znajdują powszechne zastosowanie w kulturze wschodniej oraz można je znaleźć w aranżacjach o stylu orientalnym. Począwszy od 1875 roku rozpowszechniona FUSUM jest skrzydłem przesuwnym utworzonym z matowych, pionowych prostokątów i drewnianej konstrukcji pokrytej tekturą i warstwą papieru lub materiału umieszczonej po obydwu stronach skrzydła. Wymiary typowego skrzydła. Wymiary typowego skrzydła to 0,9 m szerokości i 1,8 m wysokości według średniego wzrostu ludzi.
Charakterystyczną cechą FUSUMY są zdobienia inspirowane naturą. Na srebrnym lub złotym tle prezentują czarno-białe lub kolorowe krajobrazy przyrody lub zwierzęta. FUSUMA przesuwa się po drewnianych prowadnicach umieszczonych w górnej części i w podłodze. Górna prowadnica nazywana jest KAMOI natomiast SHIKII oznacza dolną szynę. FUSUMA może mieć zastosowanie w wersji przesuwnej naściennej, gdzie skrzydła poruszają się wzdłuż prowadnicy i ściany cały czas pozostając w zasięgu oka.

(źródło: http://wikipedia.org/wiki/FUSUMA).

Drzwi chowane w ścianę. Czym jest kaseta do drzwi chowanych w scianę?

Unowocześnienie systemu naściennego chowanego w ścianę jest w pełni zasługą i odkryciem włoskim przypisanym firmie Vighi SRL z Reggio Emilia, która jako pierwsza w 1969 roku wprowadziła do sprzedaży kasetę do drzwi przesuwnych chowanych w ścianę. 

Budowa kasety do ścianki murowanej

W zależności od obszarów geograficznych, kaseta znana jest również pod nazwą rama lub obudowa.
Kaseta jest uogólnieniem konstrukcji lub podpory, która umożliwia montaż skrzydła wewnątrz ściany.
Jest kompletną metalową konstrukcją zamontowaną wewnątrz ściany z aluminiową prowadnicą, dzięki której skrzydło przesuwa się i chowa wewnątrz ściany.

Aby kaseta mogła być uznana za produkt o wysokiej jakości ważne jest spełnienie następujących warunków.

Wytrzymałość: raz zamontowana kaseta staje się integralną częścią ściany a zastępując ją w części musi być tak samo wytrzymała.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA
I OTRZYMUJ RABATY NA NASZE PRODUKTY
Źródło wiarygodnej i rzetelnej wiedzy

Firma High Contrast od 2016 roku prowadzi w Bielsku-Białej sprzedaż farb i tynków prestiżowych marek takich jak TKKURILA, BECKERS, JEDYNKA, POLIFARB DĘBICA, STO, HQS, ORAC DECOR, SAN MARCO, Creativa by Cezar.

Współpraca z nami

Dla firm

Dla wykonawców

Praca

Dla Artystów

W stałym kontakcie
  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona

Wszelkie zamówienia realizujemy po pełnym uregulowaniu zapłaty za towar/usługę przed jego wydaniem.

Zastrzegamy prawo do nieprzymuszonej realizacji zleceń i usług.

Podawane terminy realizacji są prognozą i mogą ulec zmianą.

© 2015 - 2019 hcdesign   Kontakt

Bielsko-Biała email:hc@hcdesign.pl Telefon 537137779

 

Copyright © 2020 DEEPS STUDIO