PORADNIK JAK WYBRAĆ FOTOBUDKĘ

Fotobudka - atrakcja na wesele i nie tylko

Fotobudka - atrakcja na wesele i nie tylko

Czym jest i jak działa fotobudka?

Pierwszą fotobudkę wymyślił, skonstruował i opatentował w 1925 r. Anatol M. Josepho,

imigrant z Syberii (1894-1980), to tam, można je spotkać podczas imprez okolicznościowych,miedzy innymi są to wesela i nie tylko. 

W Polsce natomiast sytuacja fotobudek dopiero zaczyna wchodzić w fazę największej popularności. Można śmiało stwierdzić, że dzieje sie to bardzo szybko, a celami każdej firmy świadczącej usługi fotobudką jest dobra zabawa, ciekawe zdjęcia które pozostają świetna pamiątką na lata. 

Ale czym tak naprawdę są fotobudki?  Pierwszą z nich są fotobudki jako urządzenia mobilne działające na zasadzie zautomatyzowanego studia fotograficznego. Przygotowany przez profesjonalną firmę High Contrast fotograficzny automat do zdjęć można ustawić w dowolnym miejscu, aby uczestnicy imprezy oraz my sami, mogli korzystać z niego przez ustalony indywidualnie czas dowoli. Zazwyczaj firmy wynajmujące urządzenia w ofercie nie ograniczają limitem ilość wykonanych zdjęć. Fotobudki zawsze cieszą się bardzo dużym powodzeniem i są oblegane, przez uczestników chętnych do wykonania sobie pamiątkowej fotki. Działanie fotobudki jest bardzo proste. Wystarczy stanąć  przed obiektywem fotobudki w odległości ok 2 metrów, wciskając uprzednio przycisk „start” na ekranie dotykowym. Oprogramowanie automatycznie uruchomi aparat oraz wykona serię zdjęć, a następnie w ciągu 30 sekund zainstalowana wewnątrz drukarka je wydrukuje. Najpopularniejsze formaty drukowanych zdjęć z fotobudki to dwa paski o wymiarach 5x15 cm. lub jedna odbitka 10x15 cm. 

Dodatkowo, w zależności od tego, w jakiej firmie wynajmiemy fotobudkę, możemy otrzymać: płytę CD lub pendrive z wykonanymi zdjęciami, galerię fotografii online z hasłem dostępu, rozmaite tła do robienia zdjęć, akcesoria i gadżety, kilkanaście wzorów spersonalizowanych (np. logo firmy lub tekst z datą ślubu i imionami Pary Młodej) pasków na których drukowane są zdjęcia, monitor pokazujący, co w danej chwili dzieje się w budce... 

Drugi inny rodzaj fotobudek są to urządzenia działające na zasadzie fotografii natychmiastowej. Dlaczego? Ponieważ w brew pozorom fotobudka nie musi mieć formy zamkniętego urządzenia. Każdy może takie urządzenie przygotować sam. Wystarczy odrobina wolnego miejsca, kącik, w którym umieścimy rekwizyty, tło na którym zrobimy zdjęcia oraz aparat z samowyzwalaczem oraz instrukcję obsługi dla gości.

Koszt takiego aparatu do zdjęć natychmiastowych to wydatek rzędu ok 250-300 złotych. Jeśli nie macie takiego aparatu, możecie posłużyć się standardowym modelem z ustawioną funkcją samowyzwalacza i zdjęć seryjnych oraz wypożyczyć drukarkę do drukowania zdjęć z funkcją cięcia. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem przy robieniu własnej fotobudki jest Wasza fantazja.

mazowieckie

śląskie

wielkopolskie

małopolskie

dolnośląskie

łódzkie

pomorskie

lubelskie

podkarpackie

kujawsko-pomorskie

zachodniopomorskie

warmińsko-mazurskie

świętokrzyskie

podlaskie

lubuskie

opolskie

© 2015 - 2019 hcdesign   Kontakt

Bielsko-Biała email:hc@hcdesign.pl Telefon537137779

 

  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

Ekskluzywne meble łazienkowe Mera z Bielska-Białej do Twojej łazienki.